Wszystko co ważne związane z karmieniem noworodka. Poradnik porady dla przyszłych mam

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/yourschool.com.pl/includes/menu.inc).

Najnowsze

Karmienie noworodka to nie zawsze przemiła sprawa. Nie rzadko zjawisku temu wtórują różnorakie przypadłości tj.: pękanie brodawek, nawał mleczny, zapalenie gruczołów sutkowych.
Pęknięcie brodawek uprzykrza karmienie noworodka. Pęknięcia brodawek co rusz spowodowane są brakiem zahartowania ich do zwiększonego niż zwykle użytkowania.

matka i dziecko
Author: Ceba Baby
Source: Ceba Baby
Gdy urodzi się już nasza dzidzia, nie mamy jeszcze praktyki w przystawianiu piersi. Zdarza się, że przystawiamy bobasowi niedobrze i wtedy ssie sam sutek- ciąg dalszy. Prawidłowe karmienie noworodka to przystawienie mu piersi, tak aby zapełniło mu całą buzię z sutkiem delikatnie ukierunkowanym w stronę podniebienia. Co można zrobić aby zaspokoić te dotkliwe przejawy?



Przed karmieniem i po należy przemyć sutki jałową gazą, następnie wysuszyć. Można zwilżyć własnym mlekiem, ponieważ ma ono właściwości gojące i zabliźniające, można też użyć balsamu pielęgnującego brodawki sutkowe. Ukojenie też sprowadzi stosowanie jednorazowego użytku wkładek laktacyjnych i wymiana ich średnio co godzinę, tak aby pierś była czysta i sucha. Jeśli to nie przyniesie ulgi byłoby właściwe udać się do lekarza.

Nawał mleczny pokazuje, że karmienie noworodka odbywa się w sposób niewłaściwy, tzn. że dziecko jest z rzadka karmione, że piersi nie są odessane do końca. Przejawy miarkuje masaż ciepłym natryskiem przed karmieniem, zimne okłady między karmieniami, odciąganie pokarmu laktatorem po karmieniu, aby pierś była odessana do ostatka.

Noworodek
Author: Denis Postle
Source: http://www.flickr.com
Stan zapalny gruczołów sutkowych spowodowane jest gromadzeniem się mleka w piersiach. Przejawia się wysoką temperaturą, niekiedy bólami mięśni, nabrzmiałością a niekiedy zaczerwieniem piersi, temu wszystkiemu towarzyszy potężne zmęczenie czytaj pełen artykuł. Aby uniknąć tych niedogodności, trzeba przystawiać niemowlę (oliwki dla niemowląt) częściej do karmienia, ściągać ostatki pokarmu samodzielnie, rozmasowywać cierpiące miejsce podczas karmienia i po, masaż należy rozpocząć od klatki piersiowej i prowadzić w stronę sutków.

Co by o tym nie powiadać karmienie noworodka piersią ureguluje się w czasie 6-8 tygodni. Warto przetrzymać ten trudny okres, dobrodziejstwo jakie za sobą niesie są nieocenione.