Dotyk kochającego rodzica jako najlepszy z możliwych znak miłości i troski o swoje dziecko.

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/yourschool.com.pl/includes/menu.inc).

Najnowsze

Indie to kolebka rytuałów dla ciała. Od dawna hindusi traktują ciała niemalże jak świątynię i troszczą się o nie tak dobrze, jak mają możliwość, fundując sobie na przykład różnorodne masaże. Kobiety mogą masować skórę w publicznych łaźniach, a rytuał hammam stanowi nie tylko zwykły zabieg oczyszczający, ale jest swego rodzaju terapią dla ducha.
Spa, masaż ciała
Author: www.sxc.hu
Source: www.sxc.hu
Wszystko zwalnia, ciało może się odprężyć, a skóra będzie wchłaniać drogocenne balsamy i olejki. W Europie rytuały te raczej nie mają miejsca, jednak z powodzeniem będą je zastępować wszelkiego rodzaju zabiegi SPA i masaże relaksacyjne. Zabiegi te nie tylko likwidują różne bóle, ale w pierwszej kolejności będą rozluźniać przepracowane mięśnie i ciało, dają relaks i ukojenie dla ducha. Wykonywane systematycznie, działają jak najlepsza terapia. Kto choć raz zdecydował się na taki masaż lub będzie miał szczęście, że partner chce i umie dobrze taki masaż przeprowadzić wie, że nie ma nic lepszego po całym dniu, pełnym stresów i ciężkiej pracy. Warto więcej wiedzieć na temat różnych technik masowania, gdyż są to najlepsze nieinwazyjne i całkowicie bezpieczne metody uzdrawiania ciała i relaksu dla duszy.Wśród licznych technik, do najbardziej istotnych należą przede wszystkim masaże przeznaczone dla najmłodszych. Zdecydowana większość rodziców intuicyjnie wie, że taki sposób kontaktu z małym dzieckiem nie tylko przynosi mu spokój, ale również zacieśnia więź między dzieckiem i rodzicem.

Jeśli poszukujesz podobnych wiadomości na prezentowany temat, to kliknij ten link - ta pełna treść posiada zbliżone tematy.

Z tego też powodu nawet nie mając przygotowania, duża część rodziców wykonuje różne masaże niemowlakom już w niedługim czasie od urodzenia. Należy jednak polepszać umiejętności i świadomość terapeutyczną, poszerzając wiedzę w temacie popularnych technik. Przy dzieciach bardzo dobrze sprawdza się masaż (zobacz również masaż sportowy stargard) Shantala.

masaż Shantala
Author: ASCOM Prefeitura de Votuporanga
Source: http://www.flickr.com
To starożytna technika, która się właśnie wywodzi z Indii, skąd przeniesiono ją na grunt europejski przez francuskiego położnika, pana Leboyer. To masaż przeznaczony przede wszystkim dla niemowlaków, jednak równie pozytywne rezultaty może też dać w stosunku do starszych dzieci, głównie z deficytem emocjonalnym.