W jaki sposób prawidłowo wyposażyć przedszkole?

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/yourschool.com.pl/includes/menu.inc).

Najnowsze

gdy decydujemy się na otworzenie przedszkola mamy przed sobą sporo wysiłku. Mnóstwo formalności, dostosowanie lokalu do wymagań, sanepid i elementy wyposażenia – to wszystko zabiera czas i środki finansowe, ale jeżeli jesteśmy zdeterminowani z pewnością osiągniemy cel. Dodatkowo z pewnością wdzięczni nam będą rodzice maluchów w wieku przedszkolnym. Publiczne przedszkola teraz się zamyka, nie tworzy się kolejnych, więc do przedszkola trudniej się dostać niż na wyższą uczelnię. Każde miejsce w przedszkolu jest na wagę złota. Jeśli w dodatku będziemy mogli zaoferować interesujący program, ponadplanowe zajęcia dla dzieci – wtedy nasze przedszkole będzie cenione i polecane.


plac zabaw dla dzieci
Author: Miejsca Dzieci
Source: Miejsca Dzieci
Jeżeli chcemy wyjść naprzeciw oczekiwaniom rodziców przywiążmy dużą wagę do urządzenia wnętrza i dopasujmy go najlepiej jak się da do potrzeb dzieci. Zwracajmy uwagę na fakt, aby nabyć jak najlepszej klasy meble dla dzieci. Sprawdzajmy czy mają potrzebne atesty, czy są zrobione dobrze, z dbałością o detale. Ważne, żeby nie miały ostrych krawędzi, niebezpiecznie wystających części, były stabilne lecz nie bardzo ciężkie.

Dioralino.pl - Szatnie przedszkolne
Source: http://dioralino.pl/
- Szatnie - Szatnie przedszkolne]Naturalnie, dobrze by meble były ładne, dzieci z pewnością wolą wesołe pomieszczenia. Powinniśmy również oczywiście zwrócić uwagę na rozmiary mebli. krzesła dziecięce i stoliki nie mogą być za wysokie, ale także nie powinny być za niskie. Jeżeli planujemy stworzyć kilka grup dla dzieci w różnym wieku dopasujmy meble do przedszkoli odpowiednio do każdej grupy. Bardzo wiele wad postawy bierze się właśnie z nieodpowiedniego siedzenia. Zbyt niskie krzesełka powodują, że dziecko siedzi zgarbione, za wysokie, że nie ma odpowiedniego podparcia pleców, jego stopy nie spoczywają stabilnie na podłodze, a to też sprzyja krzywemu siedzeniu.


Zwróćmy też uwagę na wygląd łazienek a także naturalnie podwórka. Weźmy pod uwagę potrzeby dzieci i dostosowujmy do nich aranżację wnętrza. Gdy przedszkole jest estetycznym, miłym i przyjaznym miejscem dzieci o wiele chętniej do niego chodzą i chętniej spędzają w nim czas. A i nam na pewno milej pracować się będzie w pięknie urządzonych i bezpiecznych salach. Pewność, że żadne krzesełko nie załamie się pod dzieckiem, półka nie spadnie mu na głowę ułatwia pracę i pozwala się skupić na temacie zajęć, a nie na rozmyślaniu o bezpieczeństwie podopiecznych.