Jak przygotować mieszkanie na przybycie małego rezydenta?

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/yourschool.com.pl/includes/menu.inc).

Najnowsze

Przybycie małego członka rodziny wymaga przygotowania domku w sposób nadzwyczajny, w taki sposób by zapewnić dziecku harmonijny rozwój. Nie znaczy to jednak potrzeby dokonania rewolucyjnych zmian, wymagających dużych nakładów pieniężnych i dezorganizacji życia pozostałych członków familii.

dziecko z zabawką
Author: Raoul Snyman
Source: http://www.flickr.com
Perfekcyjna sytuacja jest taka, gdy noworodek ma oddzielny pokój ze swym mikro środowiskiem - łóżeczko () z dojściem co najmniej z dwóch stron oraz kącik do pielęgnowania - szafkę bądź stoliczek z mięciutkim materacykiem do przewijania. Na półkach w zasięgu rąk matki należy ułożyć rzeczy koniecznie do pielęgnowania jak też pieluszki, natomiast w szafach ubranka oraz bieliznę pościelową. Konieczny jest także kosz na odpadki a także zużyte pieluszki jednorazowe.

Najczęściej bobas przebywa jednakże w sypialni rodziców. Wtenczas należy tam urządzić kącik niemowlaczka, ażeby mama oszczędzała maksymalnie siły i nie miała potrzeby wędrować po domu w poszukiwaniu nieodzownych rzeczy.Pokój bobaska czy alkowa z kącikiem noworodkowym powinny być jasne i proste do utrzymania w czystości. Jeśli to wykonalne, z pomieszczeń tych musimy usunąć zbyteczne kobierce, grube kotary, wszelkie bibeloty a również kwiaty doniczkowe. W domu powinno się utrzymywać taką temperaturę, żeby lekko przyodzianemu dziecku nie było ani zbyt zimno, ani zbyt gorąco. Temperatura optymalna dla niemowlęcia to około 20-21 stopni, przy czym jej wahania nie mogą przekraczać 1-2 stopni.

Temperatura może być zwiększana na okres ablucji. Nie należy układać niemowlęcia blisko grzejnika. W czasie słonecznych dni musimy zasłaniać okno, zabezpieczając niemowlaka przed silnym słońcem oraz regularnie wietrzyć wnętrze.

Opracowaliśmy artykuł o zbliżonej tematyce. Umieściliśmy go na nowej stronie. Kliknij więc w poniższy link i dowiedz się szczegółów (https://elektryczne.eu/) z tym połączonych.

We wnętrzu, w którym mieszka dziecko, nie są też wskazane klimatyzatory, ponieważ wydmuchiwany przez te sprzęty strumyk zimnego powietrza wywołuje miejscowe wahania temperatury.

szczęśliwe śpiące dziecko
Author: Janpol
Source: Janpol
Ważka jest także regularność wszelkich bodźców, którymi poddawany jest osesek. Określony dobowy rytm (wypoczynek, zabawa, ablucja) ułatwia mu adaptację do nowo powstałych warunków i sprzyja harmonijnemu dojrzewaniu nerwowego układu. Ze środowiska niemowlaczka trzeba bezwzględnie wyeliminować dym tytoniowy i szkodliwe chemikalia. Łóżeczka dziecięce a także dalsze niezbędne akcesoria dla naszego bobaska posiada w ofercie sklep dla dzieci online.