W jaki sposób uczyć się języków obcych – poznaj wskazówki lektora

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/yourschool.com.pl/includes/menu.inc).

Najnowsze

Droga do opanowania obcego języka jest długa, wymagająca dużo samodyscypliny a także czasu. Zlekceważ wszystkie rady typu: jedź za granicę, a w dwa miesiące przyuczysz się wspaniale mówić, szybkie samouczki także nie są cudownym specyfikiem.


Po pierwsze motywacja.


Nieodzowny jest bodziec. Musisz mieć jednakże konkretny cel.

Jeśli ciekawi Cię prezentowany artykuł, odszukaj witrynę, która opisuje zbliżone tematycznie wątki, również będą zapewne ciekawe.

Zapamiętaj, im bardziej silna motywacja, tym lepsze osiągniesz rezultaty. Brak Ci motywacji? Nie rozpoczynaj lekcji, szkoda czasu. Uczysz się pod naciskiem? Też prawdopodobnie szkoda czasu, efekty nie będą zadowalające. Uczysz się bo rodzice ci każą? Nauczasz się, dlatego że może się w przyszłości przydać? Uczysz się, bowiem szef ma takie życzenie? Uczysz się dla wykluczenia nudy? Uczysz się, bo znajomość języka obcego jest modna? Jeśli którykolwiek z wyżej wyszczególnionych przyczyn występuje także w Twoim wypadku, to najpewniej zakończysz naukę po krótkim czasie, lub mimo upływu czasu nie zauważysz zauważalnych postępów. Motywacja, jest to jeden z ważniejszych elementów nauki języka obcego. Jeżeli podjąłeś już decyzję o poczęciu czy kontynuowaniu lekcji, to zastanów się dobrze, jakiego rodzaju korzyści ci to przyniesie. Uświadom sobie jasno, po co pragniesz uczyć się języka obcego. A może nauka angielskiego w Londynie? Sporo interesujących informacji przeczytasz na tej stronie Szkoła liceum ogólnokształcące józefów językowa Londonconnect.
nauczycielka języka angielskiego
Author: Department of Foreign Affairs and Trade
Source: http://www.flickr.com
Po drugie cierpliwość. No właśnie, kupiłeś parę publikacji, dwa słowniki, od dwóch lat uczęszczasz na lekcje do szkoły lingwistycznej, a z wypowiedzeniem dłuższego zdania masz komplikacje, nie mówiąc już, iż na wyprawie w Berlinie nie potrafiłeś zapytać się o drogę do ośrodka. Nie przejmuj się swoimi błędami, trudnościami w rozumieniu wypowiedzi jak też tym, iż cały czas zapominasz słówek, jakie być może powtarzałeś ze sto razy. No i nie zapominaj o systematyczności! By opanować język obcy na poziomie maturalnym, trzeba minimum 2 lata ogromnie intensywnej lekcji. A aby móc swobodnie konwersować w obcym języku minimum 3-4 lata.


Rzecz jasna wszystko uzależnione jest od indywidualnych cech oraz zdolności lingwistycznych. Gdzie i jak się uczyć? To ważne pytania, możliwości jest dużo: samodzielna nauka, szkolenia w szkołach lingwistycznych, kursy korespondencyjne, kurs angielskiego w Anglii. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej obowiązkowo zobacz link czytaj pełen artykuł.