Blogi

Najnowsze

Jeszcze nie tak dawno, nikt nie wiedział, co to jest blog i czemu on ma służyć. Jednostki, które przed laty spisywały pamiętnik w wersji papierowej, nie roiły nawet, że kiedyś będą mogły to zapisać na pececie oraz będą mogły się podzielić swoimi przemyśleniami z pozostałymi ludźmi.


pokój dziecka
Author: silentworks
Source: silentworks


Blogi robią się coraz to bardziej modne, bo możemy odszukać wiadomości z każdej sfery życia, napisane przez osoby doświadczone. Naczelną zaletą blogów jest wymiana zdań na interesujący nas w danym momencie temat. Sama nazwa "blog" pochodzi z angielskiego od wyrażenia web log. To jakiś typ strony www składający się z samodzielnych, odrębnych jak też rozmieszczonych chronologicznie tekstów. Porządku na owej stronie www pilnuje jej posiadacz, a zarazem twórca. Blogi najczęściej umożliwiają archiwizację wpisów oraz ich kategoryzowanie. Komentowanie tekstów przez innych użytkowników jest czynnością powszednią. Właśnie w oczekiwaniu na komentarz bądź komentując wpis innego użytkownika lokuje się własne wypowiedzi. Wszelakie blogi traktowane są jako medium łącznościowe i noszą miano blogosfera.


Typy blogów: możemy wyróżnić wiele rodzajów blogów, przyjąwszy właściwe kryteria podziału. Ze względu na ich charakter i dotykane w nich tematy: blogi osobiste, specjalistyczne. Istnieje pięć podstawowych kategorii blogów: blogi podmiotowe – zapisywane w nich zawartości tyczą się życia osobistego autora. Pisane są najczęściej celem podzielenia się prywatnymi pomysłami, doświadczeniami i uczuciami,
Takim jest np. (blog parentingowy), który zakładają jak też piszą rodziciele. Zawodowe blogi – zapisywane w nich treści tyczą się tematów profesjonalnych. Pisane są na ogół w celach naukowych lub zawodowych.