Jakie zasady należy stosować przy praniu i suszeniu odzieży z wrażliwych surowców?

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/yourschool.com.pl/includes/menu.inc).

Najnowsze

Czy też pamiętasz jak możesz wykonać małą niespodziankę swojemu kilkuletniemu synowi? Naturalnie można zakupić mu jakąś zabawkę, lecz może już czas, żeby rozpocząć go powoli odczytywać jak niewielkiego faceta?


Twierdzi się, iż to nie szata zdobi osobę ludzką, wszakże czy też nie ma od takiej niepisanej reguły najmniejszych wyjątków? Naturalnie, iż są.
szlafrok chłopięcy
Author: Bartlomiej Mostek
Source: http://www.flickr.com


Doskonałym na to dowodem mógłby zostać stylowy szlafrok chłopięcy w np. kolorze granatowym. Miast wścibskich samochodzików może posiadać tradycyjne ozdoby w formie pasków lub umieszczonych po wewnętrznej stronie wzorów. W przypadku tego typu odzienia bardzo istotny jest także materiał, z jakiego został sporządzony taki szlafroczek. Wielokrotnie bywa to stu procentowe mikrowłókno poliestrowe lub jedwab. Jeśli chodzi o kolorystykę, to wiele jest uwarunkowane od wieku dzieciaka, wszakże powszechnie wiadomo, iż płeć męska woli odzież w mniej wyrazistych barwach.


Oczywiście w przypadku delikatnych tkanin należałoby pamiętać o fundamentalnych zasadach tego typu jak pranie z odzieżą w podobnych barwach, przy czym początkowych kilka prań nawet oddzielnie, aby nie pofarbować innych mieszczących się w pralce rzeczy. Czasami nie winno się też takiego ubrania jak szlafrok chłopięcy wybielać, prasować czy też prać na sucho. Jeżeli zamierzamy go suszyć w pralkosuszarkach, należy pamiętać o tym, aby do jego osuszania nie wykorzystywać zbytnio dużej temp.
Jeśli zamierzamy zachowywać te reguły nie tylko do tego typu ubrania jak szlafrok chłopięcy, to z pewnością będziemy się długo cieszyć z dobrego stanu należącego do nas odzienia.