Znakomita zabawka dla dziecka

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/yourschool.com.pl/includes/menu.inc).

Najnowsze

Dla każdego rodzica istotne jest bezpieczeństwo własnego malucha. Bezpieczeństwo to dotyczy również zabawek, jakie dzieci mają. Zabawa jest główną postacią działań każdego dziecka, która umożliwia mu poznawać otaczający świat i zabawka winna mu to ułatwić.
Zabawka potrafi pobudzić fantazję i służyć rozwojowi, lecz trzeba ją wybrać mądrze. Idealna zabawka to taka, która budzi wyobraźnię, skłania do przeprowadzania rozmaitych aktywności.

Jeśli opisywana kwestia Cię intryguje i chcesz ją poznać bardziej, więcej przeczytasz tu (https://habapolska.pl/zlobek-klub-malucha/motoryka-duza-sport/przyscienne-i-sufitowe-sciezki-gimnastyczne/) - to nieco inny punkt widzenia na tę tematykę.

Do najmłodszych wyjątkowo przemawiają zabawki w jasnych odcieniach, podobnie jak zabawki z czarnymi, białymi, albo czerwonymi deseniami. Rozstrzygający jest kontrast kolorystyczny, także labilne kształty, zezwalające na skupianie na sobie uwagi malca. Tego typu zabawki dla małych dzieci aktywizują rozwój wzroku, a także aktywizują intelekt. Podobnie ważne w życiu malucha są maskotki – przytulanki. Kochają je i pragną zarówno dziewczynki jak i chłopcy w rozmaitym wieku. Maskotka do przytulania może pomóc w adaptacji przedszkolnej, rozstaniu wakacyjnym, bądź poradzeniu sobie z uciążliwą wizytą u lekarza. Okres przedszkolny to okres, gdy można zainteresować dziecko również grami planszowymi.


zabawka
Author: PR Executive


Zabawa i odpowiednio dobrane zabawki to niezwykle ważne elementy w trakcie rozwoju każdego malucha. Istotne jest, żeby przy zakupie zabawek dla najmłodszych zwrócić uwagę na to, czy posiadają wszelakie certyfikaty i dobrać zabawkę do wieku pociechy.
Nic tak nie przynosi spokoju rodzicielom jak świadomość, że ofiarowane zabawki są bezpieczne dla ich pociech. Używanie zabawek nie może stanowić zagrożenia dla bawiącego się nimi brzdąca.