Jak się bawić z naszymi maluchami

Najnowsze

Dzieciństwo to czas, kojarzący się najczęściej z wesołą zabawą i brakiem problemów. Przywodzi na myśl także opiekę i troskę rodziców, jaka powinna być w tym okresie obecna. Aktualnie jednak jest sporo sytuacji, w których rodzice nie zajmują się własnymi dziećmi. Często wypływa to z ich obowiązków zawodowych; gdy oboje rodzice chodzą do pracy, dziecko pozostawiają w żłobku, przedszkolu lub na oku opiekunki. Natomiast czas spędzany z własnymi dziećmi jest niezwykle istotny i ma ogromny wpływ na rozwój dziecka i jego przyszłość. Z tego powodu nawet najbardziej zajęci opiekunowie powinni wygospodarować czas dla swoich dzieci, niekiedy nawet kosztem własnej pracy. Wiele osób bowiem w późniejszym czasie żałuje, że nie miało lepszego i częstszego kontaktu z pociechami. Rodzajów takiego spędzania czasu jest duża liczba.
dziecko z ojcem
Author: Ethan Hein
Source: http://www.flickr.com
CzytanieW ostatnich latach bardzo często mówi się, jak ważne dla rozwoju najmłodszych jest czytanie im literatury przez opiekunów. Niektóre osoby twierdzą nawet, że należy czytać już dziecku na etapie płodu, bowiem głos rodziców ma działanie kojące. Czytanie przez rodziców to nie tylko czynność pomagająca dzieciom zasnąć, poznać nowe wyrazy czy kontynuować naukę czytania czy alfabetu. Taki sposób spędzania czasu również w znaczny sposób zacieśnia więzi między najmłodszymi a dorosłymi a na te pierwsze działa uspokajająco, zwłaszcza gdy czytanie jest codzienną tradycją. Warto także okazać swoje zaangażowanie podczas czytania, interpretując określoną opowieść we własny sposób.

Kiedy dojdziesz do wniosku, że użyteczne okazałyby się podobne informacje na opisywany temat, to kliknij ten link i przeczytaj ponadto pozostałe wiadomości (http://www.mikolaje.pl/).

W ten sposób dziecko bardziej ją zapamięta. Po drugie... certyfikowane place zabaw.

Ruch na świeżym powietrzu

Ruch jest potrzebny ludziom w każdym wieku. W przypadku dzieci ma to wpływ na ich organizm, który nieustannie rozwija się. Dla rodziców wspólna zabawa z dziećmi to dobra forma relaksu od obowiązków i codziennych zajęć. Można między innymi pójść na plac zabaw (sprawdź), na którym dziecko bawi się samo lub z rówieśnikami. Rodzice z kolei mogą w tym czasie odpocząć. Zależnie od przyrządów znajdujących się na placu zabaw zabawy najmłodszych mogą być różne. Niekiedy trzeba jedynie mieć własną piłkę do gry z rówieśnikami. Różnorodne ćwiczenia wykonywane na drabinkach i pozostałych elementach pozwalają dzieciom wyrobić kondycję fizyczną.