Zajęcia dla najmłodszych? - Wybierz piłkę nożną!

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/yourschool.com.pl/includes/menu.inc).

Najnowsze

O tym że w zdrowym organizmie zdrowa psychika nie powinno się chyba przekonywać żadnego opiekuna. Lekcje ruchowe oddziałują dobrze nie tylko na wzmocnienie fizyczne dzieci, ale też emocjonalny i psychiczny. Latorośle w wieku do około 7 lat czują ogromny głód działania.


dzieci w strojach piłkarskich
Author: Michael Coghlan
Source: http://www.flickr.com
Po pierwsze go potrzebują, po wtóre, ruch jest zakorzeniony w ich dyspozycje rozwojowe, i po trzecie, dzieci niezmiernie radują się zwycięstwem. Nieustanną wziętością cieszy się od wielu lat piłka nożna o czym świadczy duża oferta tego typu zajęć np. na stronie Każdy klub sportowy proponuje zajęcia w sekcji dla dzieci. Malcy mają niespożyte pokłady werwy, a na ćwiczeniach piłkarskich mogą się dobrze wybiegać, poprawiając w tym samym czasie łańcuch zdolności nie tylko motorycznych. Na lekcjach piłki nożnej pociechy uczą się dyscypliny, pracy w grupie, niezależności. Zdrowa rywalizacja i zaszczepiane normy fair play procentują w przyszłości. Każdy trening piłki nożnej zaczyna się od zabawy. W jej trakcie poprawia się sprawność całego ciała, modyfikujesię koordynacja ruchowa, zwinność, harmonia, plastyczność ruchów dziecka. W gąszczu różnorodnych zajęć atrakcyjne stały się w ostatnim czasie tenis ziemny, rozmaite sztuki walki: nisztuki: Collegium Novum kursy maturalneo karate. Sztuki walki o których wiele cennych informacji przeczytasz w tym miejscu -, wbrew powszechnej opinii z walką nie mają wiele do czynienia. W trakcie zajęć karate pociechy najbardziej poznają możliwości własnego organizmu, uczą się norm obowiązujących w karate, wytrwałości, współzawodnictwa.


Energiczne maluchy mają możliwość dzięki takim zajęciom nauczyć się panować nad negatywnymi emocjami, a nieśmiałe nabrać śmiałości. Sporo czasu przy zajęć karate poświęca się na lekcję koncentracji, co przydaje się w dalszym życiu. Ażeby wyselekcjonować coś właściwego dla dziecka, dobrze jest z nim porozmawiać, ocenić jego sytuację, zdolność koncentracji, umiejętność utrwalania, emocje. Dzieci potrzebują urozmaicenia i nie możemy się zrażać tym, że piłka nożna czy karate nie przypadły mu do gustu. Poszukujemy wówczas innych. Pociecha ma własny rytm i pragnie też sporo czasu na wolną radość wedle własnego projektu, które może wykorzystać w taki sposób, w jaki samo będzie chciało.