Jeżeli mieszkasz we Wrocławiu, bądź okolicach i pragniesz dowiedzieć się więcej na temat historii miejscowości - warto zaczerpnąć trochę wiadomości na temat instytucji, jaką jest Szkoła Żydowska

Najnowsze

Miasto, to niejedno z większych i najpiękniejszych miast w Naszym kraju. Słynie z wielu zabytków i zachwycających punktów, a architektura i działalności przyciągają w całym roku ogromną liczbę turystów. W nadchodzącym roku 2016 - Wrocław ma pełnić funkcję Europejskiej stolicy kultury, co wiąże się z radosnymi obchodami i szeregiem okoliczności i imprez. Wszelki standardowy mieszkaniec Polski powinien zwiedzić to miejsce.


ratusz we wrocławiu
Source: www.morguefile.com
Dodatkowo - Wrocław bywa uwielbiany przez społeczeństwo studentckie. Prestiż uczelni wyższych i interesujące propozycje edukacji przyciągają młodych ludzi. Jeżeli od niedawna jesteś mieszkańcem Wrocławia, albo w niedalekim momencie aranżujesz wyprowadzkę - warto poznać długą i niezwykłą historię tej miejskości. Warto się zorientować, iż ta mieścina, to nie tylko wspaniały punkt rynkowy, Ostrów Tumski i parę zabytkowych gmachów architektonicznych i muzea. To nade wszystko centrum, które posiada bogatą tradycję i z którymi związane są częste okoliczności historyczne.

Wiele jest tych miejsc, do jakich trzeba docierać, szukać charakterystycznych placów, czy dokładnie przeczytać karty dziejów. Niejedynym z tych punktów, o jakich, niewiele wiemy i z pewnością nie orientujemy sie, jak wielka wartość zawiera zostaje Szkoła - odkryj więcej - Żydowska we Wrocławiu - polecamy. Mijamy ją wielokroć, ponieważ znajduje się niedaleko dworca autobusów i pociągów. Na pierwszy rzut oka - nie różni się niczym szczególnym od innych szkół podstawowych, czy gimnazjum.


szkoła
Author: Urban Explorer Hamburg
Source: http://www.flickr.com
Jak znajomo jednakże historykom - to zabytkowe miejsce, mianowane zostało Szkoła (czytaj tutaj) dialogu - Szkoła Etzchaim, ponieważ przez długie lata skupiła w sobie dzieci narodowości żydowskiej. Jej tradycja dosięga przedwojennych czasów. Dużo istotnych person walczyło o jej funkcjonowanie i o sposobność uczestnictwa dzieci żydowskiego urodzenia i ich edukacji. Warto w wolnym czasie poznać dzieje Szkoły żydowskiej i zwiedzać to historyczne miejsce. Poszukujmy takich zakątków we Wrocławiu.