Praktyczne rady w związku z aranżacją pokoju dla dzieci

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/yourschool.com.pl/includes/menu.inc).

Najnowsze

Aranżacja pokoju dziecięcego to nie lada wyzwanie dla rodziców, ponieważ chcą oni rzecz jasna, by pokój ten odróżniał się od pozostałych i stanowił doskonałe miejsce wypoczynku i zabawy dla dziecka. Rzecz jasna istnieje przynajmniej kilka podstawowych wskazówek, które możemy uwzględnić jeżeli planujemy urządzić pokój dla dziecka.


Przede wszystkim powinniśmy pokój dostosować do płci i wieku malucha. Jeśli chodzi o pokój dziecięcy () kolory ścian i mebli pełnią w tej sytuacji kluczową rolę – do dziewczęcego pokoju warto wykorzystać takie kolory jak różowy, żółty, biały, natomiast do pokoju dla chłopca: niebieski, brązowy bądź zielony. Oczywiście,
Mały uczeń
Author: Jenny Lee Silver
Source: http://www.flickr.com
nie muszą być to ściany jednokolorowe – jak najbardziej mile widziane są tapety w dziecięce wzorki takie jak misie, kwiatki, bądź baloniki.

W sprzedaży proponowany jest jeśli o to chodzi szeroki asortyment. Nie inaczej jest w przypadku fototapet, które również warto uwzględnić, chociaż najlepiej pasują do pokoju już starszego dziecka. W pokoju dziecięcym powinny znaleźć się wszelkie niezbędne meble, czyli łóżko łóżka drewniane producent do spania, wnęka na ubrania, stolik, szafka na zabawki (którą możemy zastąpić koszami na zabawki), a także, jeśli mamy już dziecko w wieku szkolnym – biurko i miejsce na książki. Rzecz jasna, pokój dziecięcy powinien być przy tym udekorowany – dekoracja może dotyczyć nie tylko ścian, ale też zasłon, czy pościeli. Bez wątpienia sprawdzą się produkty zawierające ulubione motywy malucha – na przykład pościel ze zdjęciem ulubionego bohatera. Warto przy tym zatroszczyć się, by w pokoju panowała jedność stylistyczna.

Jeśli na przykład nasze dziecko uwielbia wodę i rybki, warto by pokój pomalować w tonacji błękitnej i powiesić zasłonki oraz tapetę w rybki, ośmiornice i inne morskie wzory.

Jeżeli masz ochotę wiedzieć więcej, doczytaj również (https://vaco.com.pl/dla-biznesu/branze.html) informacje umieszczone na kolejnej witrynie - tam przygotowaliśmy na Ciebie specjalne wątki.

Warto również umieścić na biurku bądź regale morskie ozdoby. Oczywiście trzeba pamiętać, że dziecko wraz z wiekiem zmienia swoje upodobania, stąd też będziemy zmuszeni przemeblowywać pokój dziecka za jakiś czas. Warto brać pod uwagę pierwsze sygnały od dziecka jeśli o to chodzi. Będzie nam ono akcentować, że znudziło mu się już wyposażenie pokoju, a wówczas przy pomocy kilku niewielkich zmian będziemy mogli dokonać jego modyfikacji, wymieniając np. pościel i fototapetę.