Jak zostać harcerzem? Czy trzeba wypełniać określone warunki? Co należy o tym wiedzieć?

Najnowsze

Czy wiesz, że Związek Harcerstwa Polskiego to organizacja, do której ma szansę zapisać się każdy. To nie są dodatkowe warsztatu po lekcjach, nie nauczyszsię więc tam przykładowo innego języka. Możesz za to zobaczyć w jaki sposób można sobie radzić w licznych momentach życiowych jak współdziałać w grupie, i w jaki sposób być dobrym liderem.

Harcerze
Author: Arcadiuš
Source: http://www.flickr.com
Będąc już w harcerstwie po jednej z pierwszych zbiórce dostaniesz odznakę zucha (jeśli jesteś w wieku 7-11 lat), lub krzyż harcerski (12 lat i więcej). Będziesz brać udział w biwakach, rajdach i obozach, jak również innych zabawach. Wybrani chcą zdawać sobie sprawę, że harcerze spędzają większą część czasu w lesie grając na gitarze i śpiewając. To oczywiście nieprawda, gdyż zajmują się mnóstwem pozostałych rzeczami, niemniej wiele zbiórek odbędzie się w lesie. W harcerstwie masz szansę doszlifować swoje hobby - sprzęt dla harcerzy.

Wiele osób stara się jeździć na przykład po całym kraju i występuje na festiwalach piosenki, chłopcy zdobywają puchary na różnych turniejach, zupełnie inna grupa uczęszcza do klubu jeździeckiego lub biorą udział w przedstawieniach teatralnych. Podczas wakacji organizowane są obozy tematyczne, więc w tym czasie można brać udział w w wielu wspaniałych inicjatywach: zdobywać szczyty górskie, żeglować po jeziorach czy poznawać rozmaite zakątki naszego kraju.W jaki sposób zaciągnąć się do ZHP? Najlepiej kontaktować się z kolegą albo koleżanką, którzy są już w harcerstwie - internetowa składnica harcerska.


Z pewnością kogoś takiego znasz, a jeśli nie to może ktoś taki mieszka blisko ciebie. Rodzicom młodszych dzieci poleca się kontaktować się z komendą hufca, tam mogą dowiedzieć się można zapisać dziecko do drużyny harcerskiej. Tak jak w każdej innej organizacji, także w ZHP harcerze posiadają prawa i obowiązki.

Jeżeli zaintrygował Cię niniejszy materiał, śmiało zobacz inne uwagi spod linku (http://studiopsychologiczne.com/) opisywanej tematyki - one także będą dla Ciebie wartościowe.Najistotniejsze z nich to spłacenie regularnej raty członkowskiej, a także stosowanie się do Prawa Harcerskiego. Za to zyskasz bardzo wiele, bogaty program, na pewno odnajdziesz coś dla siebie. Wszystkie postępowania harcerzy tworzone są pod nadzorem przeszkolonych i przeszkolonych instruktorów ZHP. A gdzie można zdobyć sprzęt dla harcerzy? Ubrania i kolejny ekwipunek masz szansę kupować w rozmaitych miejscach, najdoskonalsza jest jednak internetowa składnica harcerska.