Dla potomstwa jesteśmy w stanie zrobić wszystko. Nasze potomstwo to nasz największy skarb

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/yourschool.com.pl/includes/menu.inc).

Najnowsze

Każdy rodzic to wie: jego dziecko jest najważniejsze na świecie. Każdy rodzic pragnie dla niego najlepiej, jak tylko potrafi. Bardzo chce się nim opiekować, troszczyć się o nie, dawać mu dowody miłości, dawać podarki. Czasami to nie jest łatwe, bo życie wymaga poświęceń też na innych frontach, przede wszystkim zawodowych, ale każdy stara się jak najlepiej potrafi.
dziewczynka na rowerku
Author: Norbert Reimer
Source: http://www.flickr.com
Nie będzie znaczącym odkryciem uznanie, że dla dziecka można zrobić wszystko. Czy to biologia czy kultura nas tak ukształtowała, ale możemy zginąć dla naszych dzieci. To ogromnie szlachetne i to wydaje się tożsame w najwyższym stopniu z tym, co można nazwać zagadkami życia. Wiele gatunków zwierząt też potrafi bronić swoich małych do upadłego, więc nie jesteśmy tu odosobnieni. Człowiek umie też nawet oddać życie za życie kogoś innego, choć to czyn, na który pozwolą sobie nieliczni. Matka zrobi wiele, by wykarmić swoje dziecko (przydatne: do karmienia dziecka).

uśmiechnięty chłopiec
Author: Volkan_83
Source: http://www.flickr.com
Jest zależny od naszej psychiki, ale także od tego, jak w danej chwili zareagujemy. Nie raz miały miejsce takie sytuacje, iż ktoś bardzo bojący skakał do wody, aby wyciągnąć osobę, która się topiła, a jeszcze inny, na co dzień, bardzo odważny, stał w tym momencie jak wryty. Ciężko przewidzieć, jak jak my byśmy się zachowywali. Być może rozsądek podpowiada nam, że oczywiście pomocy byśmy udzielili, ale jednocześnie jakaś siła od wewnątrz by nas przed tym powstrzymała. O tym nie wiemy niestety, jednakże jedno jest pewne, że jeśli idzie o życie naszej pociechy, czy choćby najbliższych osób, naszej rodziny, to długo byśmy się nie zastanawiali. Taka jest nasza natura i z tej części powinniśmy być zadowoleni. Zobacz co dobre dla dzieci: w linku.Nic bowiem nie zachwyca tak jak szlachetność, jak to, że możemy oddać nasze życie za osobę, która kochamy. Gdybyśmy nie byli do tego zdolni, to nie moglibyśmy się wczuć w położenie drugiej osoby, niemielibyśmy empatii. To, że czujemy, jak dana osoba może cierpieć lub źle się czuć, mówi o naszych najlepszych intencjach, które pomagają w sytuacjach kryzysowych.

Masz chęć zobaczyć inne równie pomocne sugestie? Jeśli tak, to zobacz tutaj sala konferencyjna poznań, a niewątpliwie nie odczujesz rozczarowania.

Jeśli byleś w takiej sytuacji wiesz, o czym mowa. Jeśli nie reagowałeś, nie myśl o tym. Nie chodzi tu o bohaterstwo, ani inne frazesy. Po prostu tak wyszło.